Львівська область

Географія та ресурси

Географія та ресурси

Область розташована в межах Волинської та Подільської височин. За характером рельєфу поділяється на 2 частини: північно-східну – рівнинну та південно-західну – гірську. Основними корисними копалинами регіону є нафта, газ, кам’яне вугілля, кам’яна сіль, глини, пісочно-гравійні суміші. Область на 37% покрита лісами, у тому числі ендемічними.

Клімат помірно-континентальний з м’якою зимою та теплим і вологим літом. Незважаючи на досить розвинену річкову систему, достатню кількість опадів та рівномірність їх протягом року область недостатньо забезпечена водними ресурсами, особливо міста.

Населення

Населення

Область є однією з найбільш густо заселених областей України. Станом на 01 лютого 2022 року населення складало 2 476 тис. осіб., в тому числі Львів – 717 тис осіб. Однак з початком російської агресії львівська область прийняла близько 500 тисяч. В області проживає 61% міського населення та 39% сільского. Область є найбільш урбанізованою в Західній Україні.

Робоча сила у Львівській області станом на 2021 (тис. осіб)

Всього населення Всього Жінки Чоловіки
Працездатне населення,  15 – 70 років 1114.4 525.2 591.4
Зайняте населення 1030.9 488.7 542.2
Безробітне населення (за методологією МОП) 85.7 36.5 49.2
Відсоток безробітного населення (%) 7.7 6.9 8.3

Середня заробітна плата в області за даними обласного управління статистики складає 12936 грн. Однак дані Львівської обласної служби зайнятості свідчать, що середня заробітна плата, що пропонується роботодавцями через цю службу, складає 9531 грн. За даними порталу work.ua зарплати, що пропонуються роботодавцями, значно вищі. Існує велика різниця між середньою заробітною платою Львова, депресивних міст (басейн видобутку вугілля) та гірськими регіонами області.

Міста з населенням понад 30 тис осіб: Дрогобич, Стрий, Червоноград, Новий Розділ, Борислав, Трускавець, Новояворівськ.

Транспорт

Транспорт

Через територію Львівської області проходять важливі залізничні, автомобільні, трубопровідні та електричні магістралі, що з’єднують Україну з країнами Центральної Європи. У Львові є міжнародний аеропорт. Область розташована на перехресті автомобільних і залізничних шляхів, що з’єднують Україну з країнами Європейського Союзу – Польщею та через Закарпатську область з Угорщиною, Румунією, Словаччиною. Львівська область є крупним транзитним регіоном, що забезпечує значну частину торгівлі України з країнами Центральної і Західної Європи, Скандинавії та країн Балтії.

Авто
Автошляхів — 8,0 тис. км, у тому числі з твердим покриттям — 7,4 тис. км. Найбільші залізничні вузли — Львів, Красне, Стрий. Головні автомагістралі: Львів — Рівне — Київ, Львів — Тернопіль — Вінниця — Київ, Львів — Івано-Франківськ — Чернівці, Львів — Ужгород.

Залізниця
Загальна довжина залізниць — 1309 км. Найважливіші залізничні магістралі: Київ — Львів — Прага (Будапешт), Варшава — Перемишль — Львів — Бухарест. Найважливіші залізничні вузли — Львів та Стрий.

Економіка

Економіка

Область має розвинену промисловість, сільське господарство та сферу послуг. Найбільш розвиненими галузями промисловості є машинобудування, деревообробка, харчова, хімічна, легка галузі промисловості, електроенергетика.

В області зареєстровано 128 тисяч суб’єктів господарської діяльності. З них 21 тис. – підприємства-юридичні особи та 107 тисяч фізичних осіб-підприємців.

Найбільша чисельність підприємств зареєстровано:

  • в оптовій і роздрібній торгівлі та автосервісі (5465);
  • промисловому виробництві (3032);
  • у сфері операцій з нерухомістю (2513);
  • будівництві (2084);
  • професійній та науковій діяльності (1548);
  • сільському господарстві (1447).

З них діючих підприємств усього -20,9 тис; у тому числі:

  • великих – 26 (0,1%);
  • середніх – 1064 (5,1%);
  • малих – 19 218 (94,8%).

Крім того, серед малих підприємств виділяється 16808 мікробізнесів.

Малий і середній бізнес
Частка виробництва МСБ – 75,4% від усієї валової продукції, що виробляється у Львівській області. Мікропідприємства виробляють – 9,5 продукції та послуг області. Структура виробництва у Львівські області виглядає наступним чином:

  • виробництво промислової продукції: 35,4%;
  • сільське лісове рибне господарство – 5,2%;
  • сфера послуг – 50,3% (оптова і роздрібна торгівля – 40,9%Б будівництво – 5,4%, транспорт, складське господарство, поштова і кур’єрська діяльність – 4,0%).

Промисловість
Основною продукцією області за об’ємами та вартістю є

  • продукція машинобудування – машини, механізми та електротехнічне обладнання, деревина та вироби з деревини;
  • легка промисловість – текстильні вироби та текстильні матеріали;
  • нафтохімічна промисловість – мінеральне паливо, нафта і нафтопродукти;
  • вугільна промисловість – вугілля енергетичне;
  • виробництво будівельних матеріалів та виробів з каменю;
  • хімічна промисловість – продукція неорганічної хімії, полімери тощо.

Промислові підприємства сконцентровані в містах Львівської області. Деякі міста, такі як Червоноград та Борислав є містами, де видобувні галузі грають містоутворюючу роль, нафтохімічна промисловість є містоутворюючою в м. Сокаль, запаси мінеральних вод сформували Трускавець та Моршин. Практично усі міста з населенням понад 30 тисяч осіб мають хороше залізничне сполучення (електрифіковані залізниці), що дає можливість населенню в пошуках кращої роботи формувати потужні потоки маятникових міграцій та створює конкурентне середовище всередині області.

Сільське господарство та харчова промисловість
Сприятливі агрокліматичні умови та розвинений обласний ринок стали основним мотивом розвитку товарного сільського господарства. Рослинництво спеціалізується на вирощуванні

  • зернових та олійних культур (пшениця, ячмінь, кукурудза жито, соняшник, ріпак);
  • цукрових буряків, овочів, картоплі.

та розвиненому тваринництві

  • скотарство (147 тис голів ВРХ, в тому числі 87 тисяч дійних корів);
  • свинарстві – 405 тисяч голів;
  • конярстві – 23 тис. голів;
  • вирощуванні МРХ – 28 тисяч голів;
  • промисловому птахівництві – 1,5 мільйона голів.

Олійно-жирова промисловість – виробництво олії рослинного походження; продукція харчової промисловості.

Послуги
У сфері послуг формується більше 50% ВВП області. Найбільшою сферою послуг є оптова і роздрібна торгівля та автосервіс, де формується 40,9% , будівництво – 5,4%; логістика і пошта – 4%. Окрім того, у відповідності до статистичних даних у структурі “інші” є освітні, медичні, юридичні послуги, ІТ-послуги. Таким чином, у структурі ВВП Львівської області частка послуг перевищує 60%.

Львівська область є найбільшим  економічним, науковим та культурним центром Західної України. Область займає територію 21,6 тис кв.км, що складає 3,6% території України. За площею область займає 17 місце серед областей України, межує з Волинською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями та Польщею. 

Основи конкурентоздатності регіону для розвитку бізнесу

Прикордонне положення області та наявність висококваліфікованих трудових ресурсів  є сприятливим для прямих іноземних інвестицій. У Львівській області створені підприємства, що виробляють комплектуючі для європейських автовиробників. Так, компанія «Бадер Україна» на 2 підприємствах із загальною чисельністю працівників 3,8 тис. осіб виготовляє високоякісні шкіряні салони для основних європейських автовиробників, таких як BMW, Audi, Porsche, Mercedes.  Компанія «Leoni Україна» виготовляє  електричні кабелі та мережі для таких автовиробників як Opel, Volkswagen, Porsche. Компанія «Снєжка-Україна» забезпечує значну частину національного ринку водоемульсійних фарб. Серед інших компаній слід виділити ВАТ Оліяр – виробництво рослинної олії, ВАТ Електрон – виробництво міського транспорту та спеціалізованої техніки тощо.

Область має добре розвинену соціально-культурну інфраструктуру, що забезпечує як інтелектуальний, так і професійний розвиток населення області. Так, освітня сфера області представлена 54 вищими навчальними закладами, 1500 загальноосвітніми школами, близько 70 професійними училищами та близько 500 дитячими садками, що забезпечує безперервний цикл навчання населення. Освітня інфраструктура добре інтегрована з освітніми закладами Європейського Союзу.

З огляду на основні характеристики області вона стала найбільшим хабом та прихистком для ВПО та бізнесів, що змушені покинути регіони, що є тимчасово окупованими та /або знаходяться у зоні військових дій.  Область посідає перше місце щодо прийому релокованих підприємств. Станом на 23.08.2022 було релоковано 203 бізнеси, 130 з яких запрацювали. У структурі релокованих бізнесів  переважають підприємства: легкої промисловості (39), машинобудування (23), металообробка (23), харчова промисловість (21),  хімічна промисловість (13), медичні заклади (11), будівельна галузь (9), меблева промисловість (7) тощо.

Найбільше підприємств релокувались в такі райони Львівщини:

Підтримка бізнесу у воєнний час

До підтримки релокації залучені усі департаменти Львівської обласної військової адміністрації, районних військових адміністрацій та структури управління ОТГ.  

У результаті роботи була оперативнивно ухвалена програма підтримки бізнесу у Львівській області із затвердженим бюджетом у 50 мільйонів гривень.

Інші програми підтримки передбачають:

Контактна інформація відділу підприємництва  032 299 92 79

Контактна інформація Львівської військової адміністрації осіб відповідальних за релокацію до області

Відділ інвестиційної політики, Львівської обласної військової адміністрації  

Контактна особа – керівник відділу інвестиційної політики – Орест Фільц

Телефон: +38 032 261-20-40

Електронна пошта: [email protected]

Центри тяжіння

Львів

Розвиток МСБ

У 2018 році у м. Львові функціонувало 10455 малих підприємств (57,3% від загальнообласної кількості), з яких переважна частина (8874 або 84,8%) належить до мікропідприємств.

Кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення у м. Львові є найбільшою серед міст обласного значення та районів області і становила 127 одиниць, що майже у 2 рази перевищує загальнообласний показник (68 підприємств). За показником кількості малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення серед обласних центрів України м. Львів посідає 2-ге місце.

Внесок малого бізнесу м. Львова у загальнообласні показники є таким: маючи частку 56,7 % у загальній кількості найманих працівників малого бізнесу, ними створено 58,8% обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг).

Варто звернути увагу на рівень продуктивності у підприємницькому секторі у розрізі великих, малих та мікропідприємств. Продуктивність серед малих та мікропідприємств у 2017 році становила відповідно 24,1% і 8,2%. Продуктивність середніх і великих підприємств становить 67,7% відповідно.
Внесок малого бізнесу у загальний обсяг реалізованої продукції суб’єктів підприємницької діяльності міста (бл. 206,3 млрд.) становив 24,6% (на Львівщині загалом – 331,7 млрд. (15/,3%).

Більш детально ознайомитись із документом

Індустріальні парки

М10 Lviv Industrial Park – новий індустріальний парк, який активно розбудовується компанією Dragon Capital у промисловій зоні мікрорайону Львова Рясне-2 поруч із трасою міжнародного значення М10 всього за 60 км від кордону з Польщею.

Iндустріальний парк «Спарроу Парк Львів»
Ініціатором створення індустріального парку є ТОВ «СПАРРОУ ІНДАСТРІЗ». Термін, на який створюється індустріальний парк, – 30 років.
Метою створення парку є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Львова, Львівського регіону та України в цілому, посилення бізнес активності, підвищення рівня зайнятості населення, розвиток сучасної виробничої та логістичної інфраструктури.
Функціональне призначення: машинобудування та металообробка; логістика (urban logistics); легка та харчова промисловість; переробна галузь.

10 тис нових робочих місць – це і Сигнівка, і Дунапак, і парк на Рясне – це три індустріальні парки, які сьогодні будуються.
Львівська міська рада.

Hа Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків, зокрема: Львівський індустріальний парк, Яворівський індустріальний парк, Кам‘янка-Бузький індустріальний парк, Новороздільський індустріальний парк, Індустріальний парк «СІГМА Парк Яричів», Індустріальний парк «Захід Ресурс», Індустріальний парк «Бізнес Прайм», Індустріальний парк «Спарроу Парк Львів», Індустріальний парк «Мостиський Сухий Порт».

Розміщення релокованих підприємств

130 підприємств з інших регіонів вже працюють у Львівській області.
Від початку повномасштабної війни росії проти України у Львівську область релокувались 203 підприємства. З них 130 уже працюють.
Найбільше релокованих підприємств працює у таких галузях:

  • легка промисловість — 39;
  • машинобудування — 23;
  • металообробка — 23;
  • харчова промисловість — 21;
  • хімічна промисловість — 13;
  • медицина — 11;
  • будівництво — 9;
  • меблева промисловість — 7;
  • торгівля — 36;
  • інші — 21.

Станом на сьогодні до Львівської області релоковано 205 підприємств, переважно середнього та малого бізнесу. 60% з них перебуває у межах Львівського району. 130 підприємств вже запустилися і налагодили виробництво, а це близько 5 тисяч робочих місць. Решта перебуває у процесі облаштування або переїзду. Водночас у цю статистику із зрозумілих причин не входять підприємства військово-оборонного комплексу. До Львівської територіальної громади релокувалося 100 підприємств, що пов’язано широкими можливостями та економічною привабливістю обласного центру. 18 з них планують повертатись або вже повернулись додому, залишивши у Львові свою філію.

Логістика

ТзОВ «Логістичний парк Львів» надає якісні послуги на ринку складської логістики. Зокрема, нашими пріоритетними напрямками є: зберігання товарів, оренда складських та офісних приміщень. Новий сучасний офісно-складський комплекс побудований за новітніми технологіями, енергозберігаючими матеріалами, оснащений майданчиком для автотранспорту, цілодобовою охороною, всіма необхідними комунікаціями. Компанія «Логістичний парк Львів»-один з найбільших складських комплексів на Західній Україні.

Стратегічний план розвитку території

Контакти за посиланням

Червоноград

Розвиток МСБ

В малому бізнесі міста кількість фізичних осіб-підприємців склала 3371 осіб, малі підприємства – юридичні особи – 1165 одиниць.

За даними державної реєстрації суб’єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб) за січень-грудень 2021 року по м.Червонограду зареєстровано 37 юридичних осіб та 421 фізичних осіб – підприємців.

Довідка Червоноградської територіальної громади

Інфраструктура малого підприємництва міста включає:

  • 10 філій банківських установ;
  • 9 страхових компаній: ПрАТ АСК «Скарбниця», ЧВ ВАТ НАСК «Оранта», ЛФ ПАТ УСК «Гарант-Авто», СК «Княжа», Вiддiлення СК «АХА страхування», PZU Україна, СК «Провідна», Червоноградське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області, СК«АСКО ДС»;
  • 2 консалтингові фірми: ТзОВ «Західний регіональний консалтинговий центр», ТзОВ «Юридичний партнер»;
  • Кредитні спілки : «Гільдія вуглекопів», «Анісія», «Взаємопоміч».

Громадські організації та асоціації підприємців міста:

  • Міська громадська організація підтримки та захисту малого та середнього бізнесу «Єдність»;
  • Червоноградська місцева галузева рада підприємців міста;
  • Червоноградська місцева асоціація роботодавців міста.
Розміщення релокованих підприємств

За програмою релокації до Червоноградського району переїхало 13 підприємств, 10 з яких вже розпочало свою роботу, повідомляє пресслужба Червоноградської районної військової адміністрації.
Для детальної інформації та координації дій щодо пошуку та пропозицій приміщення для бізнесу у кожній громаді Червоноградського району визначені відповідальні особи:

  • Сокальська ТГ: Семенчук Марія Володимирівна, тел. +380977887979;
  • Белзька ТГ: Стародуб Олег Петрович, тел. +380935781377, +380676738218;
  • Радехівська ТГ: Костюк Лариса Богданівна, тел. +380971426719;
  • Червоноградська ТГ: Мисак Микола Іванович, тел. +380634220990;
  • Лопатинська ТГ: Леськів Володимир Васильович, тел. +380965620013;
  • Добротвірська ТГ: Хімка Роман Степанович, тел. +380971765867;
  • Великомостівська ТГ: Мармаш Роман Михайлович, тел. +380674767799.
Стратегічний план розвитку території

ОЦ 1.1. Розвиток високотехнологічної промисловості через залучення інвестицій.
ОЦ 1.2. Розвиток малого і середнього бізнесу, в т.ч. у сільських територіях.
ОЦ 1.3. Розвиток туристичного потенціалу громади.

Завантажити повний файл

Контакти:
Червоноградська міська громадська організація підтримки і захисту малого і середнього бізнесу
Юридична адреса
80100, Львівська обл., м. Червоноград, вул. Сокальська, 2, к. 102
Телефони
(03249) 32137, (067) 2766015
Факс
(03249) 27477
Керівник
Огороднік Петро Васильович
https://www.chg.gov.ua
https://www.ua-region.com.ua/26269722

Стрий

Розвиток МСБ

Станом на кінець 2021 року у громаді діяло 6030 суб’єктів господарювання, з яких 8,6% становили підприємства, а 91,4% – фізичні особи-підприємці.

У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення припадало 52 малих і середніх підприємств.
Попри деяке зниження темпів приросту кількості малих і середніх підприємств упродовж останніх років, кількість фізичних осіб-підприємців характеризується тенденцією до зростання. Упродовж 2021 року в громаді зареєстровано 75 юридичних та 658 фізичних осіб-підприємців.

У 2021 року малий та середній бізнес був місцем праці понад 16 тис. осіб (або 76% загальної кількості працюючих в економіці громади). З них у юридичних осіб-підприємців було зайнято 13,6 тис. найманих працівників, а в фізичних осіб-підприємців – 2,4 тис. найманих працівників.
Для більшості малих підприємств громади основними видами економічної діяльності є рітейл, промисловість та сільське господарство.

Чималим потенціалом у громаді володіє сфера послуг і, насамперед, торгівля, мережа закладів якої включає понад 590 об’єктів роздрібної та понад 20 об’єктів гуртової торгівлі, 73 об’єкти ресторанного господарства, 13 торгових центрів, 16 супермаркетів, 151 малу архітектурну форму та 17 АЗС. Мережа надавачів побутових послуг включає 87 об’єктів. Левова частка об’єктів сектору послуг сконцентрована у м. Стрий.

Для Стрийської громади характерна просторова диспропорційність розвитку бізнесу. Фактично економічна активність сконцентрована в межах міста Стрий та прилеглих населених пунктах.

Стратегія розвитку Стрийської МТГ

Розміщення релокованих підприємств

Стрийщина стала другою за переміщенням бізнесу на Львівщину

У Стрию зацікавлені в тому, щоб підприємці, яким вистачило сил, мужності та кмітливості для того, аби, врятувавши свій бізнес від ракетних обстрілів рашистів, швидко розгорнути його на новому місці, відчули, що тут вони потрібні, що їх цінують. Військова адміністрація у всьому підставляє плече. Сприяє у підборі місця розташування для потужностей виробництва, допомагає з перевезенням на нову локацію та з розселенням працівників, пошуку нових співробітників, здійснює підтримку у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту. І, звісно ж, там, де тільки це вдається, долучається до фінансової підтримки релокованим підприємцям. Про це свідчать результати.

4 релоковані підприємства Стрийщини вже отримали фінансову допомогу за умовами Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану. Ці кошти надійшли від Львівської обласної військової адміністрації. Одна з головних умов участі у даній Програмі – здійснення переєстрації власного бізнесу, нова юридична адреса релокованих. Це дозволяє сплачувати податки та збори там, де здійснюється підприємницька діяльність.

Кейс: Харківське підприємство «Формтекс», яке спеціалізується на пошитті спецодягу, в тому числі для Нацгвардії, Міноборони і поліції, через війну релокувалось у місто Стрий на Львівщині.

Стратегічний план розвитку територій

Ціль 1. Формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва.
Ціль 2. Забезпечення сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України.
Ціль 3. Забезпечення інтеграції екологічної політики у процес прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку України.
Ціль 4. Зниження екологічних ризиків з метою мінімізації їх впливу на екосистеми, соціально-економічний розвиток та здоров’я населення.
Ціль 5. Удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління.

Завантажити повний документ стратегії

Контакти за посиланням

Самбір

Розвиток МСБ

Станом на 1 січня 2018 року у м.Самборі підприємницьку діяльність здійснювали 2254 суб’єктів підприємницької діяльності (кількість яких у порівнянні з 1 січня 2017 року збільшилась на 75 одиниць). З них юридичних осіб – 736, фізичних осіб-підприємців – 1518.

Станом на 1 січня 2018 року структура підприємств за розміром становила: малих підприємств – 92,9%, з них мікро – 82,5%, середніх та великих – 7,1%.

Таким чином, на території міста функціонують 183 підприємства, з них:

  • великі та середні підприємства – 13;
  • малі підприємства 19;
  • мікро – 151.

З початку 2018 року кількість юридичних осіб не змінилась, фізичних осіб-підприємців – незначно збільшилась (5 осіб).

Великі та середні підприємства здійснюють свою діяльність в промисловому виробництві та переробній промисловості (машинобудівна, металообробна, електротехнічна).
Решта видів економічної діяльності представлені малими та мікропідприємствами. Різноманітні послуги населенню надає 91 мікропідприємство. Протягом 2017-2018 року розпочали свою роботу 3 нові швейні виробництва. В місті функціонує 7 фінансових установ. Найширше представлена в місті роздрібна та оптова торгівля – 67 об’єктів загальною торговою площею понад 5000,0 кв.м.

Розміщення релокованих підприємств

Знайдено 2 релокованих підприємства:

1. Компанія: ТОВ «ОЛКУКІЗ», м.Харків
Галузь: виробництво кондитерських виробів
Місце релокації: м.Самбір, Львівська область
ТОВ «ОЛКУКІЗ» займається виробництвом печива. Постачали свою продукцію в усі регіони країни за винятком західного. В Харкові на підприємстві працювало понад 20 співробітників. https://ppr.kharkov.ua/ua/aktualnaya-informatsiya/novosti/news-180722-4

2. Попри війну й активні бойові дії, не зупинили виробництво ні на один день. Компанія «Сем Екопак» зберегла робочі місця, а також створила 40 нових на Львівщині. Частину виробництва релокували у Самбір.

Стратегічний план розвитку території

Дізнатися більше інформації

Контакти за посиланням

Трускавець

Розвиток МСБ

Основу економіки м.Трускавець складає санаторно-курортна індустрія. Однак із наявністю в складі субрегіону територій прилеглих сільських рад можливе певне зміщення акцентів розвитку економіки на інші сфери. У зв’язку з цим пропонується розділити Економічний напрям на 3-и складові: санаторно-курортна індустрія, туризм, виробництво.

У структурі суб’єктів господарської діяльності (СГД) субрегіону домінують малі підприємства, у тому числі мікропідпри- ємства, питома вага яких складає 94,6% від загальної кількості СГД. При цьому питома вага фізичних осіб-підприємців складає 85%, хоча за обсягами реалізованої продукції їх питома вага тільки 22%. Основна кількість СГД сконцентрована у м. Трускавець, станом на 1 січня 2017 року – 1820, що становить 87% від загальної кількості СГД субрегіону і співроз- мірна із кількістю СГД в Дрогобицькому районі – 1848 (за винятком міст Дрогобич та Борислав).

Більш детально ознайомитись із стратегією

Основною галуззю економіки субрегіону, в першу чергу м. Трускавця та прилеглих сільських рад (Модричі та Стани- ля), є санаторно-курортна та готельна галузі, в яких задіяно найбільшу кількість закладів та працюючих, а обсяг реалізованої продукції складає 30% від загального обсягу реалізованої продукції всіх суб’єктів господарювання. При цьому економіка цієї галузі демонструє тенденцію до зростання, в першу чергу за рахунок збільшення туристичних потоків. Зо- крема, у 2017 році Львівщину відвідали близько 3,0 млн туристів, а туристичний збір збільшився на 22% і становив 10,5 млн. грн., з них 47% – місто Львів, 53% – Трускавець, Борислав, Моршин, Пустомитівський і Сколівський райони та інші.

Розвиток малого і середнього підприємництва (МСП)
Порівняльна характеристика окремих показників розвитку МСП в субрегіоні та у Львівській області свідчить, що по м. Трускавцю ці показники співрозмірні і вище середньообласних, а у сільських радах – значно поступаються, що служить значним незадіяним ресурсом для посилення ділової активності населення, збільшення масштабів та ефективності діяль-ності суб’єктів МСП.

Динаміка показників МСП за 2013-2016 роки демонструє такі негативні аспекти:

  • зменшення кількості суб’єктів сектора МСП;
  • низька ділова активність і мала кількість суб’єктів МСП у розрахунку на 10 тис. осіб населення;
  • зменшення кількості зайнятих працівників у секторі МСП;
  • малі обсяги та невисока ефективність фінансово-господарської діяльності МСП, обмеженість їх інтелектуально-кадрового, матеріально-технічного та ресурсного забезпечення.
Розміщення релокованих підприємств

Знайдено досвід продуктової IT-компанії Brainstack про релокацію до Трускавця:

  • Розвинена інфраструктура (все працює: кінотеатр, СПА, тенісні корти, басейни, кафе та ресторани, навіть дельфінарій). І все у пішій доступності.
  • Доступні ціни. Ти можеш пообідати за 100 грн, полікувати зуби, не хвилюючись за цінник.
  • Житло на будь-який смак і гаманець (багато новобудов, готелів сімейного типу та пансіонатів).

Стратегічний план розвитку території: до 2028

Контакти за посиланням